DÜNYADAKİ İLK KENDİ KENDİNİ TEMİZLEYEN KÖPEK EĞİTİM PEDİ VE KÖPEK TUVALETİ

Kullanım Kılavuzu

BrilliantPad Kullanım Kılavuzu

BRILLIANTPAD’İ KULLANMAYA BAŞLAMADAN LÜTFEN OKUYUNUZ

Başlangıç için önce videoyu seyrediniz.

Kutunun İçindekiler Makine Kurulumu Ped Rulosu Montajı BrilliantPad İçin Önerilen Kurulum Yerleri Sistem Kontrol Mekanizması Biten Kirli Ruloyu Değiştirme Sorun Giderme Önerileri Temizleme Talimatları Önemli Emniyet Tedbirleri

KUTUNUN İÇİNDEKİLER

1. Platform - 2. Temiz Rulo Kapağı - 3. Kirli Rulo Kapağı - 4. Kontrol Modülü - 5. Güç kaynağı - 6. Ped Rulosu - 7. Kirli Rulo çubuğu - 8. Kirli Rulo Çubuğu Başlıkları - 9. Kullanma Kılavuzu - 10. Eğitim Kılavuzu

MAKİNE KURULUMU

BİRİNCİ ADIM; DÜZ BİR ZEMİNE KOYUN

Platformu sert ve düz bir yere koyunuz. Ayak kısımları yere değmeli ve Platformun açık yüzü yukarıya tavana doğru bakmalı. Yuvarlak delik sağ tarafınızda kalacak şekilde yerleşim yapmalısınız.

İKİNCİ ADIM; KAPAKLARI TAKIN

Temiz ve kirli rulo kapaklarını yerleştirin. Kapaklar yerlerine klipsler sayesinde kolayca girer.

ÜÇÜNCÜ ADIM; GÜÇ KABLOSUNU BAĞLAYIN

Güç kaynağını kontrol modülüne takınız.

DÖRDÜNCÜ ADIM; KONTROL MODÜLÜNÜ TAKIN

Kontrol modülünü BrilliantPad yazısı yukarıya gelecek şekilde platformun yanında hizalayın. Yeşil düğmenin açık durumda yani saat 12’yi gösterir şekilde durduğundan emin olun.

Kontrol modülünü platformdaki deliğe iterek dişlilerinin iki küçük boşluğa yerleşmesini sağlayın. Yeşil düğmeyi saat 3 yönüne çevirerek kontrol modülünü yerine kilitleyin.

BEŞİNCİ ADIM; GÜÇ KAYNAĞINA TAKIN

Serbest ve gevşek kabloların ortada olmaması için elektrik kordonunu platformun altındaki yuvalarına oturtun.

Fişi prize takın.

PED RULOSU MONTAJI

BİRİNCİ ADIM; KİRLİ PED RULO ÇUBUĞUNU HAZIRLAYIN

Kirli ped rulo çubuğunun başlıklarını takın.

İKİNCİ ADIM; KİRLİ PED RULO ÇUBUĞUNU YERLEŞTİRİN

Kirli ped rulo Çubuğunu kontrol modülünün yanındaki yerine yerleştirin. Başlığın ucunun kontrol modülüne girdiğinden emin olun.

ÜÇÜNCÜ ADIM; TEMİZ PED RULOSUNU TAKIN

Temiz Ped rulosunu yerine yerleştirin. Ruloyu yerleştirdiğinizde ped yukarıdan değil alttan besleme yapmalı, ilerlemelidir. Doğru yerleştirdiğinizde beyaz emici yüzey yukarıya doğru plastik kaplama ise platforma bakacaktır.

DÖRDÜNCÜ ADIM; RULONUN UCUNU YERLEŞTİRİN

Ruloyu elinizle ilerleterek iki ucunu kirli ped rulo çubuğunun başlıklarındaki klipslere takın.

BEŞİNCİ ADIM; PED İLERLETME DÜĞMESİNE BASILI TUTUN

Kontrol modülündeki Ped İlerletme (Pad Advance) düğmesine basarak ped’in çubuğa sarmasını sağlayın. Eğer rulo çıkarsa tekrar klipslere yerleştirin ve bir daha deneyin.

Ped kirli rulo çubuğuna birkaç kez sarana kadar düğmeyi basılı tutun.

ALTINCI ADIM; KAPAKLARI KAPATIN

İki kapağı da yerine yerleştirin mandal ile kilitleyin.

BRILLIANTPAD İÇİN ÖNERİLEN KURULUM YERLERİ

BrilliantPad’i klasik ped kullandığınız yere yerleştirebilirsiniz. Makineyİ dört yönden de ulaşıma açık olacak şekilde koymaya dikkat edin. Eğer duvara veya bir mobilyaya yakın yerleşim yapacaksanız köpeğinizin dört taraftan da alete ulaşabildiğinden emin olun.

SİSTEM KONTROL MEKANİZMASI

GÖSTERGE IŞIĞI;

YEŞİL SABİT MAKİNEYE ELEKTRİK GELİYOR
YEŞİL YANIP SÖNEN KÖPEK ALGILANDI
KIRMIZI SABİT TEMİZ RULO BİTMİŞ
KIRMIZI YANIP SÖNEN MAKİNE ARIZAYA GEÇMİŞ

MANUEL OLARAK PED İLERLETME;

Ped İlerletme (Pad Advance) düğmesini basılı tutarak ped’in istediğiniz kadar ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

Ped İlerletme (Pad Advance) düğmesine hızlıca iki kere basarsanız temiz rulo bir tam tur dönerek temiz ped platformu kaplar.

OTOMATİK OLARAK PED’ İLERLETME;

Ped’in değişmesini 8, 12 veya 24 saatte bir olmak üzere ayarlayabilirsiniz.

Yukarıdaki Tablonun açıklaması

GÖSTERGE GÜNLÜK DEVİR ZAMAN ARALIĞI
1 yeşil ışık Günde bir kere rulo değişir Her 24 saatte bir
2 yeşil ışık Günde iki kere rulo değişir Her 12 saatte bir
3 yeşil ışık Günde üç kere rulo değişir Her 8 saatte bir
Kırmızı ışık Sistem otomatik olarak değişim yapmaz. Aşağıdaki 5 numaralı açıklamayı okuyun

1. Otomatik Ped İlerletme programı seçildiği andan sonra seçilen programa göre 8, 12 veya 24 saatte bir çalışır ve ped’i değiştirir. Program değiştirilmediği veya iptal edilmediği takdirde ayarlandığı gibi devam eder.
2. BrilliantPad platformun üzerinde köpek tespit ederse otomatik olarak çalışmasını durdurur, köpek platformu terk ettiği zaman çalışmasına tekrar başlar.
3. Otomatik olarak kurulu olduğu zaman bile BrilliantPad’i manuel çalıştırabilirsiniz. Manuel çalıştırma otomatik programı geçersiz kılmaz.
4. Otomatik olarak çalışırken herhangi bir düğmeye basarak çalışmayı durdurabilirsiniz ancak bu durdurmadan sonra sistemi tekrar istediğiniz zaman aralığına kurmanız gerekir.
5. Temiz ped rulosu bittiğinde otomatik çalışma programı kendini iptal eder ve sabit kırmızı ışık yanmaya başlar. Bu durumda BrilliantPad hala elle çalıştırılabilir. Ped ilerletme (Pad advance) düğmesine basarak ışığı sabit yeşile çevirebilirsiniz. Ruloyu değiştirince otomatik programı tekrar kurabilirsiniz.

BİTEN KİRLİ PED RULOSUNU DEĞİŞTİRME

Temiz rulo bitiğinde kirli ped rulosunun kapağını açıp atabilirsiniz.

Kirli ped rulosu hızlı, kolay ve temiz bir şekilde değiştirilmek üzere dizayn edilmiştir. Rulo çubuğunu ve başlıklarını saklamanıza gerek yoktur çünkü tüm malzeme geri dönüşümlüdür. Temiz ped rulosu bittiğinde mandalı çevirerek kirli ped rulo kapağını açın ve eliniz bile kirlenmeden hiçbir sızıntı ve akma endişesi duymadan kirli ped rulosunu çöpe atın.

Kullanılmış kirli BrilliantPad rulosunu elinizi bile sürmeden atabilirsiniz ve çevre için hiçbir suçluluk duygusu duymamalısınız çünkü sarıcı çubuk ve uçlarda dahil olmak üzere tüm bölümler doğada çözünür EcoPure ile işlem görmüştür. Yeni rulonuzu yerine takabilirsiniz.

TEMİZLEME TALİMATLARI

Kontrol modülünü yerinden çıkarın, elektrik bağlantısını kesin. Tüm yüzeyleri sabun ve yumuşak bir bezle silin. Optik saydam gözün her zaman temiz olduğundan emin olun.
Kontrol modülünü asla su ile temas ettirmeyin.
BrilliantPad’i hiçbir zaman direk güneşe maruz bırakmayın, nemli ortamda kullanmayın.

Olası kazaların tekrarını önlemek için tüm kirlenmiş bölümleri enzimatik bir temizleyici ile silin. (BrilliantPad TidyShot veya Urine Off vb).

GARANTİ ŞARTLARI

BrilliantPad kullanım şartlarına uygun kullanım halinde alındıktan sonra bir yıl süre ile garantilidir. Ürününüzü aldıktan sonra bize mail atarak kaydınızı yaptırıp garantinizi başlatabilirsiniz. Garanti şartları için tıklayınız.

ÖNEMLİ GÜVENLİK UYARILARI

• BrilliantPad’i kullanmadan önce mutlaka Kullanma Kılavuzunu ve Köpek Eğitim Kılavuzunu okuyun

• Küçük çocukların BrilliantPad’in etrafında oynamasına izin vermeyin. Her türlü elektrikli alet kullanılırken çocuklar sıkı gözetim altında tutulmalıdır. Hareket eden bölümlere dokunmalarına izin vermeyin.

• Tüm paketleme malzemelerini ürünü fişe takmadan önce ortadan kaldırın. Elektrik kablosunu insan veya hayvanların takılıp düşeceği şekilde prize takmayın. Elektrik kablosunun üzerine eşya koymayın. Hasar görmüş elektrik kablosunu kullanmayın. Hasar gördüğüne inandığınız aletin çalışmasına izin vermeyin.

• BrilliantPad’i temizlemeden önce fişini prizden çekin. Kontrol modülüne su gelmemesine dikkat edin. Elektrik çarpmasını engellemek için kordonu, fişi ya da kontrol modülünü su veya başka bir sıvının içine sokmayın.

• Ürünü düz olmayan bir yüzeye koymayın.

• Ürünü amacı dışında kullanmayın.

• Ürün ev içi kullanım içindir dışarıda kullanmayın.

• Eğer hamile veya bağışıklık sistemi hastalığınız varsa hayvan dışkısına dokunmayın.

• Ürününüz için sadece BrilliantPad için geliştirilmiş aksesuar, ped ve yedek parça kullanın. BrilliantPad üreticisine ait olmayan aksesuar veya ek parçalar kullanmak elektrik çarpmasına ve ürünün garantisinin geçersiz olmasına sebep olur.

• Temiz ped rulosunun bitmemiş olduğundan emin olun.