DÜNYADAKİ İLK KENDİ KENDİNİ TEMİZLEYEN KÖPEK EĞİTİM PEDİ VE KÖPEK TUVALETİ

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

BrilliantPad Nedir ?
BrilliantPad dünyadaki ilk kendi kendini temizleyen köpek tuvaletidir. Kirli ve kokulu köpek pedi yerini temiz ve yenisine bırakarak size ferah bir ortam hazırlar. Klasik pedlerin kendi kendine değişemediğini düşünürsek bu ne büyük bir lükstür !

Her köpek BrilliantPad kullanabilir mi ?
11 kilonun altındaki her köpek BrilliantPad kullanabilir. Ayrıca BrilliantPad her cins yavru köpeğe tuvalet eğitimi vermek için idealdir. Eğer uzun süreli eğitimi göze alamıyorsanız daha önceden ped kullanmaya alışmamış köpekler için çok tavsiye edilmez. Çok yaşlı, aşırı endişeli ve evdeki yeniliklere çok duyarlı köpekler için kullanımı alıştırmak da sabır gerektirebilir.

BriliantPad köpeğimi dışarda gezdirmenin yerine geçer mi ?
Köpeğinizin dışarıda gezmeye çıkması hem egzersiz hem de onun sosyalleşmesi açısından çok önemlidir. Sık sık tuvalete gitme ihtiyacı duyan köpeklerin sahipleri, kendileri evde yokken veya geceleri uyurken köpekleri idrarını tutarak rahatsız olmasın diye onları ped kullanmaya alıştırır ki bu çok akıllıca bir yöntemdir. Özellikle yaşlı, engelli ve hasta olan köpekler için ped kullanımı çok yaygındır. BrilliantPad bu tür köpekler için temiz, kolay ve çağdaş bir çözümdür.

Köpeğim BrilliantPad’i kullanacak mı ?
Klasik ped kullanan köpekleri BrilliantPad kullanmaya alıştırmak oldukça kolaydır. Yavru köpeklerin kullanımı ise klasik ped kullanımına alıştırmaktan farklı değildir aynı sabrı gerektirir. BrilliantPad kullanımı için veterinerler ve hayvan davranış bilimcileri tarafından hazırlanmış tuvalet eğitim programımızdan faydalanabilirsiniz.

BrilliantPad evime sığar mı?
BrilliantPad 86 cm X 61 cm boyutlarındadır. Atık bölümü kutusunun yanında yer alan ve motoru, algılayıcıyı kapsayan kontrol modülü de bu ölçülere enden 5 cm ekler. Ürünün en yüksek noktası 15,5 cm.’dir. Ped besleme kutusunun yüksekliği ise 10 cm.’dir. Köpek için basamak yüksekliği ise 5 cm.’dir. Ped’in tam kapladığı alan ise 61 cm X 58 cm dir. Ürünün ağırlığı ise 4,54 kg’dır.

BrilliantPad nasıl çalışır ?
Klasik ped kullanan köpekler doğal olarak ihtiyaçlarını gidermek için BrilliatPad’e yönelirler. Ped’in üzerindeki sıvı ve katı atıklar atık bölümü kutusunda birikir, böylece eviniz temiz ve kokusuz kalır.

Tüm atıklar kutuda biriktiği halde niçin kötü koku nasıl olmuyor ?
Üç ana unsur kötü kokuyu engeller;
• Kaliteli emici polimer sıvı atığı emer ve katı atıkları kurutur
• Plastik astar atığı içine hapseder
• Atık bölümü kapalı ve kilitlidir
Shark Tank adlı Amerikan televizyon programının 914. Bölümünde yatırımcılardan Kevin O’Leary canlı yayında içi dolu ped rulosunu koklamış ve hiç koku olmadığını fark ederek hayretler içinde kalmıştır.

Ped rulosu ne zaman ilerler ?
Otomatik ayarlayıcı ile rulonun günde 1,2 veya 3 kere ilerleyerek değişmesini sağlayabilirsiniz. Ama istediğiniz zaman manuel olarak günün her saatinde bir düğmeye basıp ruloyu ilerleterek temiz bölümü ortaya çıkarabilirsiniz.

Ruloyu ne sıklıkta değiştirmeliyim ?
BrilliantPad sizi haftalarca ped değişiminden kurtarır. Ped rulosunun değişimi hızlı ve çok kolaydır. Atık bölümü kutusu her türlü koku ve sıvı sızıntısını önler. Bir ped rolu yaklaşık olarak büyük boy 27 ped’e eşittir.